Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Nowobudowany obiekt użyteczności publicznej.

CEL

Jednoczesne ogrzewanie, chłodzenie budynku oraz dostarczanie ciepłej wody użytkowej. Opracowanie wydajnego źródła ciepła i chłodu o regulowanej mocy. Możliwość serwisowania maszynowni bez zatrzymania całej instalacji w obiekcie.

ROZWIĄZANIE

Zastosowano 12 rewersyjnych pomp ciepła EUROS GEO PRO o łącznej mocy grzewczej 600 kW. Rozbudowany system EUROS EMS do zarządzania energią.

KORZYŚCI

Kaskada pomp EUROS GEO PRO jest w stanie jednocześnie realizować różne cele, to znaczy, że system pomp ciepła może jednocześnie chłodzić i grzać i dostarczać jednocześnie ciepłą wodę użytkową. W razie awarii automatyka pozwala przenieść część funkcjonalności na sprawne urządzenia bez zatrzymania całego układu. Gwarantuje to ciągłą pracę zestawu i spokój użytkowników.

Automatyka przystosowana jest również do obsługi free coolingu, a to oznacza, że możliwe jest chłodzenie budynku w oparciu jedynie o medium pompowane bezpośrednio z odwiertów ziemnych z pominięciem układów pomp ciepła. Jest to chłodzenie niezwykle tanie w eksploatacji. W przypadku większego zapotrzebowania na chłód włącza się ActiveCooling czyli chłodzenie oparte o rewersyjne pompy ciepła.

Related Posts